Hakkımda
Arif Güdül

30 Ağustos 1981 Doğma büyüme Samsun’luyum.

Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunu, bütün hayatı pazarlama - satış ve uzmanlık alanında her zaman farkındalık peşinde koşan bir savaşçıyım.

Ticaret hayatına 1992 yılında, toptan gıda sektöründe faaliyet gösteren amcamın yanında teşhir için açılmış buğday çuvallarının üzerine konan güvercinleri kovalayarak başladım.

2006 yılına kadar, Karadeniz bölgesinde distribütörlüklerini yapmış olduğu Ünilever, Coca Cola, British American Tobacco, Koç Holdinge bağlı Düzey Pazarlama ve Firitolay’de Satış, Pazarlama, Muhasebe, Yöneticilik gibi görevlerde bulundum.

Aile şirketine bağlı kurumsal şirketlerin distribütörlüklerinde çeşitli departmanlarında edinmiş olduğum bilgi ve tecrübelerim ışığında üretip satmayı, alıp satmayı herkesin yapabileceğini gözlemledim. Ben herkesin yapmadığı ya da herkesle rekabet etmeyeceğim bir meslek sahibi olmak istiyordum. Evet, “Almadan – Satmak” bunu pek az kişi yapabilirdi. Bunun üzerine yoğunlaştığımda dikkatimi en çok emlak sektörü çekmişti.

2006 yılında almış olduğum radikal bir karar ile kendi işletmemi kurarak Samsun ilinde Emlak sektörüne giriş yaptım. Sektörde çoğu işletmenin birbirini taklit ettiğini ve değişim istemeyen böyle gelmiş böyle gitsin mantığı ile hareket eden bir yapıya sahip olduğunu gözlemlemiştim. Bu sektörde bölgemin uzmanı olmalı ve birçok kola ayrılan bu yapıda uzmanlık alanımı belirleyerek işime odaklanmalıydım.

Daha önceki yıllarda edinmiş olduğum iş tecrübelerim ile birlikte sektörün o yıllardaki durumunu 1 yıl boyunca analiz etmiş ve işletmemi arzuladığım duruma nasıl getirmem gerektiği ile ilgili yol haritamı çizmiştim.

Hangi sektörde olursanız olun, aynı sektördeki kişilerin aynı şeyleri yapıyor olması sizi sürekli rekabete sokar. Sektöre yeni girenlerden dolayı da sürekli pastanın daralacağı düşüncesine kapılırsınız. Farklı bir sistem bulun. Bu sistemi sadece siz deneyimleyerek olgunlaştırın.

Unutmayın, parmak izlerimiz bizden öncekilerde yoktu ve bizden sonrakilerde de olmayacak. Bizden bir tane var. İçinizdeki kişiyi arayıp bulun. Kimseyi taklit ederek veya herkesin yaptığını yaparak farklı bir sonuç elde edemezsiniz. Alanı ve hedefi ne kadar çok daraltırsanız hedefe o kadar çabuk ulaşırsınız.

Uzmanlık Bölgem; Samsun il ve ilçeleri, Türkiye geneli de çözüm ortaklığı alt yapım ile uzmanlık alanımda hizmet vermekteyim.

Uzmanlık Alanım; Arsa, Arazi, Tarla yani Toprağa dair her şey...

Rahmetli İş Adamı Sakıp Sabancı’nın da dediği gibi; “Her konuda bir şeyi, Bir konuda her şeyi bileceksiniz.”

Nasıl ki sevdiğiniz kişiyle hayatınızı birleştirdiğinizde ona soy isminizi verirsiniz. İşte, Emlak sektörü benim tutkum, uzmanlık alanım ise aşkımdır. Böylesi büyük bir sevgi ile bağlı olduğum işime en son leke gelmesini isteyebileceğim bir markayı masaya koymalıydım. O yüzden bu markanın adına “Arif GÜDÜL” ismini verdim.

Bu sektörde en büyük MİSYONUM, yatırımcıların; yatırım bütçesini nasıl oluşturmaları gerektiği, nasıl yatırım süresi belirleyecekleri, yatırım yapacakları bölgeyi nasıl tespit etmeleri gerektiği ve nasıl doğru fiyatla alım yapabilecekleri konularında bilgi ve tecrübe paylaşımı yaparak, yatırım sürelerinin sonunda maksimum kazanç elde edebilecekleri hususunda yol göstermektir. İlk çağlarda güçlü olan, Endüstri çağında zengin olan kazanırdı. Bilgi çağında ise bilgili olan kazanacaktır. Bunun değişmesi artık durdurulamaz bir gerçektir.

Bu güzel ve meşakkatli yolculukta 15 yıldır on binlerce insanla yolum kesişti. Bu serüvende ekibimle birlikte binlerce satışa aracılık ettik, yaşamlara dahil olduk.

Her geçen gün dijitalleşen dünyada pek çok meslek guruplarında olduğu gibi emlak sektörünün de tozlu raflarında kalmış sözde değil özde olan “Önce Güven” VİZYONU ile sayı değil değer ürettik.

Bugün merkezi Samsun, Atakum ilçesinde bulunan büyük bir ofisimiz ve birbirinden farklı uzmanlıklara sahip dev bir ekiple çalışıyoruz.

Ekibimizin içinde değerleme uzmanları, mimarlar, alıcı uzmanları, satış sonrası hizmet birimi, saha destek takımı ve emlak işini reklamcı gibi düşünerek yapan yarı ajansa dönüştürmüş güçlü bir departmanımız bulunmakta.

Türkiye'nin en büyük dijital emlak pazarlama ve ajansına sahibiz. Bu kollektif bilinç satış süreçlerinde işimizi çok kolaylaştırıyor.

Bugün gayrimenkul sektöründe, bireysel müşteriler, kurumsal firmalar, müteahhitler, emlakçı meslektaşlarımız, proje geliştiricilerden, yatırım fonlarına kadar, satış ve satış sonrasını kapsayan konularda hizmet sunabilecek kabiliyete sahibiz.

Sizlerde 25 yıllık bir ticari bilginin 15 yılını emlak sektöründe tecrübe etmiş yeni nesil gayrimenkul danışmanlığı sistemiyle tanışmak ve çalışmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

menu
Alıcı
Almak istediğiniz gayrimenkulleriniz için başvuruda bulunabilirsiniz.
menu
Satıcı
Satmak istediğiniz gayrimenkulleriniz için başvuruda bulunabilirsiniz.
Sizden Gelenler
Her geçen gün büyüyen Satıcı ve Alıcı müşterilerimizden oluşan aile bireylerimiz için rakam değil değer üretiyoruz.