Arsa - Arazi’nizin Gerçek Değerini Öğrenmek İster misiniz?

Bir arsa veya arazi değerlemesinde en önemli etken imar durumudur. İmar planı olmayan alanlardaki mülkiyet parseline arazi, imar planına göre oluşmuş mülkiyet parseline ise arsa denir.

Arsa ekspertiz raporunda öncelikle yatırım yapılması planlanan arsa ile ilgili bir durum tespiti yapılması gerekmektedir. Bu durum tespiti, arazinin teknik (fiziki durumu, topografyası, lokasyon, ulaşım, altyapı, imar ve detaylı yapılaşma koşulları vb. gibi) piyasa değerini etkileyen tüm etmenleri kapsamaktadır. Arsanın değerlemesi emsal karşılaştırma yöntemi veya proje geliştirme yöntemi ile yapılır.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bir arsanın en etkin ve en verimli kullanımını belirlemek ve o yatırımın karlılık/verimlilik oranını hesaplamak için kullanılan yöntemlerin başında proje geliştirme yöntemi gelir.

Bu yöntemler kapsamında yapılan değerleme raporları sonunda arsa-arazilerinizin gerçek değerlerini profesyonel bir rapor eşliğinde öğrenmiş olursunuz.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun bir gayrimenkul almaya karar verdiniz ve iyi bir gayrimenkul değerleme uzmanına mı ihtiyacınız var?
Sizden Gelenler
Her geçen gün büyüyen Satıcı ve Alıcı müşterilerimizden oluşan aile bireylerimiz için rakam değil değer üretiyoruz.